Wizyty
2.06 - 6.06.2014 - Wizyta w Grecji.


W dniach 02-06.06.2014 odbyła się ostatnia już wizyta projektu Comenius „Healthy learning health future” w Szkole Podstawowej w Edessie w Grecji. Na spotkanie przybyło mnóstwo uczniów i nauczycieli z 10 krajów, łącznie 96 osób. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klasy IV i V: Izabela Grzebinoga, Mikołaj Dutka,Tomasz Kapusta, Szymon Kubit, Rafał Babski, Witold Znaj, Albert Jaskuła oraz czterech nauczycieli: Barbara Dutka, Marta Wolińska, Agnieszka Gabryła, Marta Kapusta. Szkołę w Edessie odwiedziliśmy 3 czerwca, spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Tryfon Mavropalias witając wszystkich zebranych gości, następnie została wyświetlona prezentacja podsumowująca dwuletni projekt wykonana przez Panią Martę Wolińską. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie ze szkoły w Edessie zaprosili wszystkich na część artystyczną.
W następnym dniu odbyła się Olimpiada na pobliskim stadionie. Było to bardzo wzruszające wydarzenie nawiązujące do starożytnych igrzysk olimpijskich. Uczniowie z wszystkich krajów zaprezentowali swoje uczestnictwo w marszu dookoła stadionu, następnie jeden z przedstawicieli danego kraju w krótkim biegu trzymał zapaloną pochodnię wraz z gałęzią oliwną. Duży znicz olimpijski został zapalony przez ucznia z Grecji. Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Wszyscy uczestnicy olimpiady zostali zwycięzcami oraz udekorowani wieńcem z gałęzi oliwnych oraz dyplomami uczestnictwa.
W czasie wizyty wszyscy mieli okazję zwiedzić wiele miejsc związanych z historią Grecji m.in. ruiny starożytnych miast i grobowce władców.
Podczas wizyty spotkaliśmy się z niezwykłą serdecznością i gościnnością naszych greckich partnerów.Zobacz Galerie
21.04 - 25.04.2014 - Wizyta w Turcji.


W dniach od 21 do 25 kwietnia 2014 odwiedziliśmy szkołę Mavisehir Ilkogretim Okulu w Izmirze (Turcja). W wizycie partnerskiej wzięli udział nauczyciele z czterech państw: Czech, Grecji, Anglii oraz Polski. Naszą szkołę reprezentowały Pani Irena Lorek oraz Pani Marta Wolińska.
Szkoła, którą odwiedziliśmy jest bardzo duża, liczy ona około 1500 uczniów, uczęszczają do niej uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. 23 kwietnia obchodzone jest w Turcji Święto Niepodległości oraz Dzień Dziecka, z tej okazji w szkole odbyły się liczne występy uczniów.
Podziwialiśmy bogato zdobione, różnorodne stroje regionalne, a także oglądaliśmy tańce tureckie w wykonaniu uczniów. Młodsi uczniowie występowali również w tańcach nowoczesnych, które wywarły ogromne wrażenie na publiczności.
Koordynator szkoły w Turcji Pani Sema Polat, pokazała nam ciekawe miejsca mieszczące się poza Izmirem. Zwiedziliśmy ruiny starożytnego greckiego miasta Efez, w którym nauczał św. Paweł, a św. Jan Ewangelista przeżył tu swoje trzy ostatnie lata. Podjechaliśmy również na wzgórze Coressus, znajdujące się powyżej ruin Efezu, gdzie znajduje się niewielka kapliczka wybudowana na fundamentach domu, w którym, zgodnie z legendą, zamieszkała Maria ( Dom Marii Dziewicy).
Mieliśmy również okazję zobaczyć piękną wioskę Sirince, która wcześniej należała do Greków, lecz po wojnie tereny te zostały przy Turcji. Otaczają ją winnice i gaje owocowe, na wzgórzu znajduje się zniszczony już chrześcijański kościół prawosławny św. Jana Baptysty (Chrzciciela). Odwiedziliśmy także starą zabytkową szkołę, obecnie mieści się w niej restauracja. W ostatnim dniu naszego pobytu zwiedziliśmy piękne portowe miasteczko Foca.
Wizyta w Turcji pozostawiła niezapomniane wrażenia oferując nie tylko piękne widoki, delikatny smak orientu, ale przede wszystkim zaskoczyła niesamowitą gościnnością, którą doświadczyliśmy od zwykłych przypadkowo spotkanych ludzi.Zobacz Galerie
3.03.2014 - 7.03.2014 Wizyta w Szwecji.


W dniach 3.03-7.03 2014 r. odbyła się kolejna wizyta partnerska w Szkole Podstawowej Lindesborgsskolan w Tomelilla ( Szwecja). Wzięli w niej udział nauczyciele z Czech, Grecji, Anglii, Turcji, Włoch oraz Polski. Naszą szkołę reprezentowało dwoje nauczycieli: Pani Alina Jaskuła oraz Pani Marta Wolińska.
Pierwszy i drugi dzień wizyty został zaplanowany w szkole. Zostaliśmy gorąco przywitani przez Panią Dyrektor szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy występy uczniów. Po części oficjalnej zostaliśmy oprowadzeni po całej szkole, przewodnikami byli sami uczniowie.
Szkoła w Szwecji różni się od szkoły w Polsce tym, że znajduje się w niej sala do zajęć technicznych, gdzie znajdują się profesjonalne urządzenia do obróbki drewna, różnego rodzaje narzędzia stolarskie, a także młotki, śrubokręty, imadła itd. Jest również sala, w której znajdują się maszyny do szycia, a także sala do nauki muzyki, w której znajdują się instrumenty muzyczne tj. perkusja, gitary, flety, pianino itd.
Szkoła zachwyca swoją przestrzenią a także kolorami. Uczniowie dużo czasu spędzają na podwórku, na którym znajdują się liczne huśtawki, domki do zabaw, stoły do ping-ponga itd. W ostatnim dniu wizyty nauczyciele zabrali nas na wycieczkę po okolicy, zobaczyłyśmy piękny Park Narodowy Stenshuvud, a także miasteczko Simrishamn oraz wioskę rybacką nad brzegiem Bałtyku. Będziemy mile wspominać miłą i przyjazną atmosferę, jaką obdarzyli nas nauczyciele ze Szwecji.Zobacz Galerie
17.12.2013 - 20.12.2013 Nauczyciele z Turcji oraz Anglii w szkole w Paszkówce


Naszą szkołę ponownie odwiedzili partnerzy projektu Comenius. W dniach od 17 do 20 grudnia nauczyciele z Turcji oraz Anglii z zainteresowaniem słuchali kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także wzięli udział w warsztatach , w trakcie których uczniowie wykonywali dekoracje świąteczne z różnorodnych materiałów: siana, gliny, papieru , masy solnej.
Nasi goście z zainteresowaniem oglądali całą szkołę, a także włączali się w niektóre zajęcia szkolne. Bardzo podobała się dekoracja świąteczna, a także tradycje związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. W kolejnym dniu zwiedzili Wawel w Krakowie, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a także Kopalnię Soli w Wieliczce. Wyjechali zadowoleni ,choć trochę zawiedzeni z powodu braku śniegu , ale nie tylko oni tęsknią za prawdziwą zimową aurą.Zobacz Galerie
07-11.10.2013 wizyta w Anglii i Walii.

W dniach 07-11.10.2013 odbyła się kolejna wizyta partnerska w ramach projektu Comenius. Nauczyciele z krajów partnerskich odwiedziły dwie szkoły: Moorfield Primary School w Widnes (Anglia) oraz Ysgol Glanwydden w Llandudno (Walia).
Szkoła w Anglii jest usytuowana niedaleko miasta Liverpool . Mieści się w niej około 258 uczniów w wielu 4-11 lat. Wizyta w szkole rozpoczęła się od apelu w sali gimnastycznej, podczas którego uczniowie przedstawili najważniejsze informacje o państwach partnerskich w formie plakatów oraz krótkich informacji na temat każdego z krajów. Następnie wszyscy nauczyciele rozpoczęli zwiedzanie całego kompleksu szkolnego. Uczniowie ze szkoły w Widnes byli bardzo zainteresowani przybyłymi gośćmi. Z zaciekawieniem zadawali pytania dotyczące szkoły w Polsce, ulubionych potraw, zainteresowań uczniów czy też najsłynniejszego polskiego piłkarza. Nauczyciele z Polski pokazali uczniom prezentację na temat sławnych Polaków, którą przygotowali nasi uczniowie. Szkoła w Widnes jest bardzo dobrze wyposażona. W klasach najmłodszych dla dzieci 3-4 letnich znajdują się wydzielone kąciki: czytelniczy, matematyczny wraz z tablicą interaktywną, kącik plastyczny, a także aneks kuchenny, gdzie uczniowie uczą się prostych czynności wykonywanych w kuchni np. krojenia warzyw. Szkoła posiada również kilka małych placów zabaw, a także ogrodzony własny las, w którym odbywają się zajęcia.

Kolejną szkołą, którą odwiedzili partnerzy, była szkoła w Llandudno, w Walii. Wizyta rozpoczęła się od zaprezentowania przez uczniów swoich zainteresowań: recytatorskich oraz muzycznych. Uczniowie śpiewali a także grali na różnorodnych instrumentach min. gitarach, saksofonie, puzonie, trąbce, pianinie czy też harfie.

Po części oficjalnej, reprezentacja uczniów oprowadzała partnerów po terenie szkoły, bardzo szczegółowo opowiadali o niej pokazując gościom jej najróżniejsze zakamarki. Nauczyciele , którzy przyjechali z Włoch, Szwecji, Polski, Słowacji, Czech, Grecji, Turcji byli zachwyceni różnorodnością prac wykonywanych przez dzieci, a także ciepłym i serdecznym przyjęciem w ich szkole.Zobacz Galerie
24.09.2013 - 28.09.2013 Wizyta w Czechach.

W dn. 24-28 września 2013 r. Szkoła Podstawowa w Kolinie zaprosiła uczniów i nauczycieli z Polski oraz Grecji do odwiedzin w swojej placówce. Z Grecji przyjechało 2 nauczycieli oraz 3 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały p. Marta Wolińska oraz p. dyrektor Barbara Dutka. Razem z polskimi nauczycielami na wizytę pojechało 6 uczniów z naszej szkoły. Byli to: Klaudia Kucharczyk kl.V, Agnieszka Babska kl.V, Jakub Bolek kl.V, Jakub Lechowicz kl.V, Jolanta Kowalczyk kl.VI, Aleksandra Turaj kl.VI 

Celem wizyty było poznanie szkoły w Kolinie, zapoznanie się z uczniami i nauczycielami, zintegrowanie się naszych uczniów ze swoimi rówieśnikami z Grecji i Czech.
Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w lekcjach matematyki, zajęciach z ceramiki oraz dekoracji ozdób z ciasta piernikowego.

W pierwszym dniu pobytu w Czechach, gospodarze zadbali o zdrowie swoich przybyłych gości i zabrali wszystkich na basen, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe zjeżdżalnie. Po południu wszyscy poszli na pięciokilometrowy spacer do pobliskiej miejscowości uzdrowiskowej - Podebrady, w którym znajduje się zamek oraz piękna fontanna.

Kolin jest miasteczkiem oddalonym około 60 km od Pragi, dlatego też nasi partnerzy chcąc pokazać gościom ich stolicę, zorganizowali wycieczkę po tym niezwykłym mieście. Zwiedzili Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha, byli świadkami widowiskowej zmiany warty, weszli na wieżę Petrin, z której rozciągał się niezwykły widok na całą Pragę. Oczywiście obowiązkowym punktem programu był spacer po słynnym Moście Karola oraz starówce, na której znajduje się ratusz staromiejski z astronomicznym zegarem.

W kolejnym dniu wszyscy zwiedzili również piękne miasto Kutna Hora, którego centrum wraz z kościołem Św.Barbary zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.W tej miejscowości znajduje się też kopalnia srebra, którą zwiedzili uczniowie oraz nauczyciele. Wielkim zainteresowaniem cieszył się strój, w który wszyscy musieli się ubrać, aby móc zwiedzić tą kopalnię. Ostatnim punktem programu było Ossuarium, które powstało w kaplicy obszernego cmentarza klasztornego.

Nasi uczniowie poznawali zwyczaje i warunki życia mieszkając w domach swoich czeskich kolegów i koleżanek. Zostali oni przyjęci bardzo serdecznie, otoczeni niezwykłą opieką i gościnnością

Zobacz Galerie
13.05.2013 - 20.05.2013 Wizyta we Włoszech.

Dnia 13 maja dwie uczennice Anna Kowalówka z kl.VI i Julia Haja z kl.V oraz panie: Marta Wolińska i Joanna Czyżowska rozpoczęły podróż do Szkoły Podstawowej w Castelcovati we Włoszech.
Po przybyciu na miejsce czekała już delegacja dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy przywitali swoich podopiecznych.
Drugi dzień pobytu we Włoszech wszyscy zaproszeni goście spędzili w szkole. Około 9.30 na dziedzińcu szkolnym zebrała się cała społeczność uczniowska wraz z wójtem miasteczka Castelcovati oraz panią dyrektor. Nastąpiło uroczyste powitanie przybyłych nauczycieli oraz dzieci ze Szwecji, z Czech, Słowacji, Polski, Turcji oraz Hiszpanii. Dzieci z Włoch zaśpiewały swoją piosenkę o zdrowym stylu życia, która wygrała konkurs w Hiszpanii.

Po południu wszyscy nauczyciele oraz uczniowie pojechali do pobliskiego miasteczka Chiara, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach „Sztuka smaku” przeprowadzonych w Muzeum Sztuki. Potem zwiedzili miasteczko, którego przewodnikami byli uczniowie z liceum.

Po powrocie do szkoły około 19.30 rozpoczęło się przyjęcie pod hasłem „Wieczór z Comeniusem” zorganizowane przez nauczyciel i rodziców ze szkoły w Castelcovati. Z tej okazji odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na wieczornicę. Uczniowie klasy III przygotowali prezentację na temat kultury i tradycji Włoch, którą obejrzeli zaproszeni goście. Również uczniowie ze Słowacji zaprezentowali swój program artystyczny, podczas którego zaśpiewali trzy piosenki oraz zaprezentowali taniec ludowy w tradycyjnych strojach słowackich. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali występy uczniów.

W środę 15 maja odbyła się wycieczka do Verony oraz do Sirmione nad jezioro Garda. W Veronie wszyscy zwiedzili amfiteatr, który bardzo przypominał rzymskie Coloseum, zobaczyli także słynny balkon Julii z dramatu Shakespeara „Romeo i Julia”.

Następny dzień wizyty upłynął w szkole w Castelcovati. Uczniowie z Polski pokazali przygotowaną prezentację o „Sławnych Polakach”, a także o Szkole Podstawowej w Paszkówce. Po południu zwiedzili średniowieczną wioskę Soncino. Wieczorem odbyło się uroczyste pożegnanie w Oratoriu, na które przybyli rodzice oraz nauczyciele ze szkoły z Castelcovati.
Radosne twarze dzieci, pomocni nauczyciele i niezwykle zaangażowani rodzice - ten obraz pozostanie w pamięci wszystkich partnerów, którzy odwiedzili szkołę w Castelcovati.

Zobacz Galerie
21.04.2013 - 26.04.2013 Wizyta w Hiszpanii

W niedzielę 21 kwietnia 4 uczniów: Maksymilian Balcer, Bartłomiej Dyrga, Szymon Dutka, Przemysław Kucharczyk oraz 3 nauczycieli Barbara Dutka, Marta Kapusta oraz Marta Wolińska wyruszyło w podróż do Hiszpanii na zaproszenie Dyrektora COLEGIO MIRALBA-HIJAS DE JESÚS w Vigo.
Po wylądowaniu na lotnisku w Porto znaleźliśmy trochę czasu, aby pozwiedzać to piękne, portowe miasto w Portugalii. Wieczorem około 21.00 kontynuowaliśmy naszą podróż autobusem do Vigo. Na dworcu autobusowym czekały już rodziny, u których mieli zamieszkać nasi chłopcy.


W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie brali udział w zajęciach szkolnych , natomiast popołudnie upłynęło na spacerze wzdłuż wybrzeża.
We wtorek 23 kwietnia około godz. 9.30 dyrektor szkoły uroczyście powitał przybyłych partnerów wraz z uczniami z Czeskiej Republiki, Słowacji, Polski oraz nauczycieli z Grecji, Walii, Anglii, Włoch, Turcji i Szwecji. Uczniowie z Vigo oprowadzili przybyłych gości po szkole, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie jej zakamarki. Po południu odbył się międzynarodowy konkurs piosenki . Nauczyciele z krajów partnerskich na przygotowanych płytach odtworzyli przywiezione piosenki przygotowane wcześniej we własnych szkołach. Konkurs ten wygrała szkoła z Włoch, ponieważ zaprezentowana piosenka urzekła wszystkich partnerów.
W kolejnym dniu naszej wizyty wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych , informatycznych i sportowych. Odbyło się również spotkanie robocze projektu, podczas którego omówione zostały kolejne zadania projektu, a także ustalono daty kolejnych wizyt.
Po południu wszyscy udaliśmy się na krótką wycieczkę do parku Castro, znajdującego się na niewielkim wzgórzu, z którego rozciągał się piękny widok na całe miasto oraz wybrzeże Vigo.
Po powrocie z wycieczki obejrzeliśmy próbę uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowywali się do charytatywnego koncertu.
W czwartek 25.04 pojechaliśmy na wycieczkę do Santiago de Compostela. Zwiedziliśmy tam wspaniałą katedrę, która stanowi cel pielgrzymów szlakiem Świętego Jakuba. Spędziliśmy tam cały dzień. Po powrocie do szkoły czekały już na nas rodziny, u których mieszkali nasi uczniowie. Zawieźli nas na dworzec autobusowy, z którego wszyscy wyruszyliśmy w drogę powrotną na lotnisko Porto, a stamtąd samolotem do Polski z przesiadką we Frankfurcie.
Wizyta w Hiszpanii na zawsze zostanie w naszej pamięci. Przede wszystkim życzliwość i gościnność nauczycieli oraz rodzin, u których mieszkali nasi uczniowie, niesamowite wrażenia kulinarne, gorące słońce oraz piękne plaże Vigo.


Film hiszpański z wizyty w Vigo.Zobacz Galerie
08.12.2012 - 11.12.2012 Wizyta partnerów projektu Comenius w Szkole Podstawowej im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce


Plan wizyty partnerów w Polsce (en)- pdf.
Projekt realizowany jest w ramach europejskiego programu Comenius i zakłada partnerską współpracę szkół z różnych krajów Unii Europejskiej poświęconą wymianie doświadczeń w celu popularyzacji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców zdrowego stylu życia. Partnerami projektu są szkoły z Polski, Czech, Anglii, Walii, Grecji, Włoch, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji i Turcji.
W dniach od 08.12.2012r. - 11.12.2012r. w Szkole Podstawowej im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce przebywały delegacje z 7 państw współpracujących z ww. placówką w ramach programu Comenius Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Było to drugie spotkanie przedstawicieli szkół z zagranicy oraz towarzyszących im uczniów w ramach ww. projektu.
Do naszej szkoły przybyły łącznie 31 osoby, w tym 25 nauczycieli z Grecji, Słowacji, Anglii, Walii, Czech, Szwecji, Włoch oraz 6 dzieci ze szkoły w Kolinie w Czechach.
Już w sobotę przybyli do nas goście, którzy zwiedzali Kraków i Wieliczkę
W poniedziałek wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor, która przywitała przybyłych gości. Następnie przemówił wójt gminy Brzeźnica pan Bogusław Antos. Po części oficjalnej nadszedł czas na pokaz talentów naszych uczniów, którzy przedstawili baśń pt.: „Królowa Śniegu”. Widowisko dostarczyło naszym gościom wielu wzruszeń.


Po części artystycznej goście oglądali szkołę i lekcje, a następnie do późnych godzin popołudniowych trwała konferencja dotycząca przebiegu projektu. Partnerzy omówili zrealizowane zadania, a także ustalili harmonogram prac, które należy wykonać przed następną wizytą, która odbędzie się 22 kwietnia w Hiszpanii. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych, a następnie wzięli udział w wycieczce do Krakowa, gdzie zwiedzili Muzeum w Podziemiach Sukiennic, natomiast nauczyciele zwiedzili Pałac Wężyków w Paszkówce.


We wtorek z samego rana uczniowie klas IV- VI wspólnie z uczniami ze szkoły w Kolinie pracowali nad wykonaniem plakatu polsko- czeskiego nawiązującego do hasła projektu Comenius „Healthy learning, healthy future” (Ucząc o zdrowym stylu życia, dbamy o naszą przyszłość). Następnie nauczyciele z Włoch pokazali naszym uczniom, jak zrobić różne rodzaje makaronu. Wszyscy zabrali się do pracy. Była to bardzo ciekawa lekcja, która dostarczyła nie tylko nowych umiejętności, ale także wiele radości.


Nauczyciele z Grecji uczyli dzieci tańca „Zorba”, natomiast panie ze szkoły w Czechach wspólnie ze swoimi uczniami pokazali naszym dzieciom prezentację na temat swojej szkoły, a także zaśpiewali kilka kolęd w swoim języku. Nauczyciele ze Szwecji uczestniczyli w polskiej lekcji plastyki, na której mogli zobaczyć, jak nasi uczniowie przygotowują prace na świąteczną wystawę. Zaciekawiły ich choinki z makaronu, szyszek, a także bombki z cekinów i wiele innych prac.
Po całym dniu nauki nadszedł czas na relaks. Najpierw odbyły się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, a następnie uczniowie polscy i czescy udali się na lodowisko do Skawiny. Mogli pojeździć do woli, gdyż cała tafla należała tylko do nich. Nauczyciele wyruszyli na wycieczkę do Oświęcimia, aby zwiedzić Muzeum Auschwitz. Na tym zakończyła się wizyta naszych dorosłych partnerów. We środę wyjechali uczniowie z Czech. Wszyscy pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy sobie za mile spędzony czas.
Program pobytu naszych gości był bardzo napięty i bogaty. Zgodnie z przygotowanym haromonogramem wizyty odbyło się wiele spotkań projektowych, szereg wycieczek związanych z tematem przewodnim projektu oraz kulturą, historią i tradycjami regionu.
Zawarte podczas wcześniejszych kontaktów (dzięki wymianie e-maili) przyjaźnie pomiędzy uczniami umocniły się. Uczniowie, mieszkający u rodzin goszczących, mieli okazję poznać polskie obyczaje, dowiedzieć się, jak spędzają czas ich rówieśnicy i przekonać się o polskiej gościnności, za co serdecznie dziękujemy rodzicom Julii Haji, Jolanty Kowalczyk, Aleksandry Turaj, Bartłomieja Dyrgi, Przemysława Kucharczyka i Maksymiliana Balcera.
Wymiana międzynarodowa dostarczyła organizatorom i uczestnikom niezapomnianych wrażeń i okazji do wymiany doświadczeń i pomysłów, by wśród młodych ludzi w różnych miejscach Europy propagować zdrowy styl życia i krzewić kulturę fizyczną jako okazję do wspaniałej zabawy.
Bardzo dziękujemy za wsparcie, koordynatorowi projektu pani Marcie Wolińskiej, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom naszych uczniów oraz wszystkim osobom życzliwym za wsparcie naszych działań, a także pomoc w organizacji wizyty partnerów projektu Comenius.15.10.2012-17.10.2012 Bratysława

W dniach 0d 15.10-17.10 odbyła się pierwsza wizyta przedstawicieli 10 krajów partnerskich w Bratysławie. Podczas wizyty nauczyciele zaprezentowali swoje szkoły oraz kraje z których pochodzą. Uczniowie ze szkoły goszczącej również przygotowali prezentacje na temat wszystkich krajach biorących udział w projekcie.
W pierwszym dniu wizyty międzynarodowa grupa nauczycieli oraz uczniów została powitana przez burmistrza miasta Bratysława Milana Ftaćnika w Urzędzie Miasta w Sali Lustrzanej. Następnie odbyła się krótka wycieczka po pięknej starówce Bratysławy.
W drugim dniu wizyty rozstrzygnięto konkurs na logo projektu. Wszyscy partnerzy przyweźli ze swoich krajów loga przygotowane przez uczniów. Logo z naszej szkoły zajęło III miejsce, natomiast wygrało logo ze szkoły z Turcji. Będzie ono reprezentowało nasz projekt „Healthy learning, healthy future”
Podczas spotkania ustalone zostały terminy następnych wizyt, oraz zadania, które zostaną wykonane zgodnie z harmonogramem projektu. Uczniowie z krajów partnerskich przygotują kartki świąteczne, które zostaną wysłane pocztą bądź mailem.Najbliższe wizyty:
  • Polska - 9-12 grudnia 2012r.
  • Hiszpania - 22-26 kwiecień 2013r.
  • Włochy - 13-20 maja 2013r.

Zobacz Galerie


Przygotowania....    Zobacz prezentacje: ppt | pdf