Nasze prace
 
Kwiecień/maj 2014 - Prezentacje przed wizytą w Grecji.


     Luty/marzec 2014 - Sport w ruchu.

Kolejnym zadaniem projektu, jakie zdołaliśmy wykonać, to zorganizowanie wystawy pod hasłem: „Sport w ruchu”. Celem tej wystawy było przedstawienie różnych dyscyplin sportu bądź słynnych sportowców, w trakcie wykonywania swojej dyscypliny. Technika i oraz materiały stanowiły dowolność projektu. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Swoje figury wykonali z butelek plastikowych, płyt CD, a także z warzyw , drutu, kartony czy też z mydła. Można była z łatwością rozpoznać skoczka Kamila Stocha, piłkarza Roberta Lewandowskiego, czy też Justynę Kowalczyk.


    

Gratulujemy pomysłu.

Zobacz Galerie


Styczeń 2014 - Listy od rówieśników z Grecji.

Uczniowie z kółka Comenius otrzymali listy od swoich rówieśników z Grecji. Z wielką niecierpliwością oczekiwali na wiadomość od Greków. Gdy listy dotarły, od razu zaczęli na nie odpisywać. Już nie mogą się doczekać, kiedy otrzymają na nie odpowiedź.

    

    
 
Grudzień 2013 - Kartki świąteczne.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, zgodnie z tradycją, nasi uczniowie uczęszczający do kółka „Comenius” z wielką radością wykonywali kartki świąteczne dla naszych partnerów. Wspólnie pakowali je do kopert, a następnie zostały wysłane do 9 krajów.

    

    

                                                                  Wesołych Świąt 
Listopad/grudzień 2013 - Rugby.

W związku z tematyką projektu, nasi uczniowie poznają zasady gry nowych dyscyplin sportowych. Rozpoczęliśmy od gry zespołowej „Rugby Tag”, której zasady nieco różnią się od oryginalnej gry w Rugby.

    

Uczniowie z naszej szkoły z ogromną ciekawością rozpoczęli przygodę z tą grą zespołową. I trzeba przyznać, że gra w nią jest dla nich niezwykłą radością.
Tag Rugby to jedna z odmian rugby oparta na podstawowych przepisach gry. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder dwie kolorowe szarfy czyli Tagi.
Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu jednej lub dwóch szarf (Tagów). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej szarfy) lub przekazać ją drużynie przeciwnej (w przypadku zerwania obydwu szarf). Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej. 

 
Listopad 2013 - rozmawiamy z uczniami z Grecji.

Uczniowie z klas IV i V regularnie spotykają się w przestrzeni wirtualnej ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Edessa w Grecji. Językiem komunikacji jest język angielski. Uczniowie rozmawiają o swoich zainteresowaniach, rodzinie, pogodzie, jak spędzają święta, co lubią robić w wolnym czasie. Uczniowie choć są trochę zdenerwowani podczas tej rozmowy, bardzo chętnie biorą udział w tych spotkaniach i zawsze z niecierpliwością czekają na następne.


 
Wrzesień 2013 - plakaty o Czechach oraz Kolnie.

Przed wyjazdem uczniów i nauczycieli do Kolina w Czechach, grupa z kółka Comenius zebrała najważniejsze informacje na temat tego kraju oraz miejscowości, którą mieli odwiedzić. Wspólnie przygotowali plakaty, które zostały umieszczone w kąciku Comeniusa.

 
Maj 2013 - Sławni Polacy.

Uczennice, które odwiedzają szkołę w Castelcovati, wykonały prezentację na temat sławnych Polaków.


    Zobacz prezentacje: pptx | pdfLuty 2013 - Plakaty na temat Hiszpanii.

Uczniowie wykonują plakaty na temat Hiszpanii oraz miasta Vigo. Podczas tego projektu zbierają informacje o kraju partnerskim, w którym ma odbyć się kolejna wizyta przedstawicieli wszystkich krajów partnerskich.

           

Zobacz GalerieLuty 2013 - Korespondencja.

Uczniowie należący do kółka „Comenius” piszą emaile do uczniów z Włoch ze Szkoły Podstawowej w Castelcovati oraz do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Vigo w Hiszpanii. Uczniowie piszą o swoich zainteresowaniach, przedstawiają siebie, swoją rodzinę. Porozumiewają się w języku angielskim.

           
Grudzień 2012. Kartki świąteczne od naszych partnerów.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie przygotowywali w listopadzie kartki świąteczne dla naszych partnerów projektu. Uczniowie z krajów partnerskich również przysłali do naszej szkoły wykonane kartki świąteczne, które zostały zaprezentowane w kąciku Comeniusa.


Grudzień 2012.

Nauczyciele z Włoch pokazali naszym uczniom, jak zrobić różne rodzaje makaronu. Wszyscy zabrali się do pracy. Była to bardzo ciekawa lekcja, która dostarczyła nie tylko nowych umiejętności, ale także wiele radości.
Październik 2012. Plakaty na temat Słowacji i Bratysławy.

Uczniowie z kółka Comeniusa przygotowują plakaty na temat Słowacji i Bratysławy. Dzięki temu państwo oraz stolica, gdzie odbędzie się pierwsza wizyta projektu, staną się dla nich bliższe.

     
 
Wrzesień 2012. Prace nad logo projektu.

Uczniowie pracują nad logo projektu. Prace uczniów zostały zaprezentowane w kąciku Comeniusa.
Na głównym korytarzy szkolnym powstał kącik Comeniusa, na którym będą prezentowane aktualności oraz prace uczniów.
           

Zobacz Galerie